حق کپی رایت در یوتوب

کپی رایت همون چیزیه که شاید زحمتی که شما کشیدید به کل از بین ببره !

الگوریتم و هوش مصنوعی یوتوب جوریه که میاد فریم به فریم ویدیو شما رو برسی میکنه که آیا از محتوای بقیه استفاده کردین یا نه !

 و شما ممکنه محتوایی رو در یوتوب منتشر کنید که یوتوب به خاطر قوانینی که برای حق کپی رایت داره اون ویدیو رو بلاک یا پاک کنه و بهتون اخطار بده .

اما چجوری متوجه این موضوع میشه :یه چیزی هست به نام کانتنت ای دی که یک ای دی منحصر به فردیه که کسی که یه محتوایی رو تولید میکنه میتونه براش یه کانتنت ای دی در نظر بگیره که یک شماره منحصر به فرده و اونو ثبت کنه.

مثلا کد ویدیو من 550 هست یوتوب میاد میبینه در ده ثانیه اول یک ویدیو دیگ از این کد استفاده شده در نتیجه قانون کپی رایت رو وارد عمل میکنه !

کپی رایت در یوتوب شامل موزیک ها سوند افکت ها و استفاده کردن از ویدیو ها و محتوا های بقیه افراده .

اهنگ ها و فیلم های ایرانی هم حتی ممکنه شامل حق کپی رایت باشن .

شما میتونید برای اینکه با این مشکل مواجه نشید از    youtube audio library  که خود یوتوب به صورت رایگان در اختیارتون گذاشته استفاده کنید ،اما چون رایگانن ممکنه که کیفیت خوبی نداشته باشن.

راه بعدی استفاده از اپلیکیشن اینشات که کلی موزیک داره که کپی رایت ندارن فقط از لینکی که خودش اسم اهنگ و خواننده رو گذاشته در دیس کریپشنتون بنویسید که مشکلی براتون پیش نیاد .

اخطار هایی که یوتوب میده چیان :

1 کپی رایت کلیم:برای وقتی که یه قسمت زیادی از ویدیو شامل حق کپی رایته و کسی که ای دی رو ثبت کرده میاد و از شما شکایت میکنه این کار آسیبی به پیجتون نمیزنه، اما اگه کانالتون مانی تایز باشه و درآمد داشته باشید درآمدتون از اون ویدیو رو میگیره و میده به صاحب ای دی .

اگه هم مانی تایز نشده باشید تعداد واچ تایم و سابسکرایبری که از اون ویدیو به دست آوردین رو براتون محاسبه نمیکنه .

2 پارشالی کپی رایت کلیم :یعنی یه قسمت کوچکی از ویدیو تون شامل حق کپی رایته.

3 کام یونیتی گایدلاین برای محتوا هاییه که مناسب همه نیست و باعث اذیت میشه ، مثلا : درباره اسلحه باشه ،صحنه های ازار دهنده داشته باشه.

از این ویدیو هم نمیتونید درآمد داشته باشید اما ویدیو تون داخل کانالتون میمونه .

4 اخطار بعدی که به کانالتون صدمه میزنه کپی رایت استراک ،که باعث میشه ویدیو بلاک و پاک بشه.

و بدیه این اخطارها اینه که اگ تو بازه 90 روز شما سه تا اخطار بگیرید کانالتون برای همیشه بسته میشه .

یه سری وقتا هم ممکنه یوتوب اشتباه بهتون اخطار بده که در این صورت میتونید بهش ایمیل بزنید و بگید هیچ کدوم از قوانین و نقض نکردین و میخواین که ویدیو تون دوباره برسی بشه .

نظراتتان را با ما در میان بگذارید ...