GPT

چت GPT چیست؟

چت GPT چیست؟

یک هوش مصنوعی گفت و گو محور در قالب چت کردن است که در سال 2022 عرضه شد و میتونه هر سوالی در هر زمینه ای که دارید رو جواب بده  .

چت جی پی تی مثل یک پیام رسانه برای چت کردن که شما میتونید در یک محیط خصوصی درباره هرچیزی که سوال داشتید چت کنید و بپرسید و اون به صورت منطقی مثل یک انسان بالغ جواب شمارو میده.

gpt مخفف  Chat Generative Pre-trained Transformer  است که به معنی:

چت از پیش آموزش دیده است.

چرا چت جی پی تی ترند شده؟

زیرا در ان میتوانید درباره موضوعات مختلفی صحبت کنید شاید مشکلی داشته باشید و بپرسید و راه حلی بخواهید و هرچیز دیگه میتونید به راحتی با اون در میون بذارید.اون به تمام سوالات شما در هر زمینه مثل یک انسان واقعی جواب میده.

چت جی پی تی میتونه حتی در انتخاب اسم فرزند یا کسب و کارتون بهتون کمک کنه و حتی پیشنهاد بده بهتون که چیکار کنید حوصلتون سر نره یا خوابتون ببره.این هوش مصنوعی میتونه حتی به شما یاداوری کارها و مکالمات روزمره تون و بکنه.

..

و اما چت جی پی تی چجوری کار میکنه؟

به نظر شما هم رباتی که اینقدر شبیه انسان کار میکنه عجیب نیست؟ اما این هوش مصنوعی چجوری کار می‌کنه و چجوری میتونه به سوالات در هر حوزه‌ای پاسخ بده؟

دلیل هوشمند بودن بهتر بودن  ChatGPT نسبت به بقیه چت‌بات‌ها چیه؟

دلایل زیادی هست که این خوش مصنوعی جذاب تر شده اما مهمترین دلیلش آموزش دیدن و تکامل یافتن چت جی چی تی هستش.در واقع اینترنت بهترین معلم هوش مصونوعیه .این چت در اینترنت به سراغ داده هایی از جمله انجمن گفتو گو مانند ردیت و کد های برنامه نویسی خودش و تکمیل میکنه.اینکار باعث شده برقراری ارتباط بین انسان و انسان رو یا بگیره و به پاسخ گویی انسانی و منطقی نزدیک تر بشه این یادگیری تقویتی با بازخورد انسانی  RLHF نام دارد.

ربات چت ChatGPT رکورددار سریع‌ترین نرخ رشد کاربران یک برنامه در تاریخ شد

در آینده شاهد آن باشیم که ChatGPT با هر کسی با ادبیات و لحن گفتاری خاص خودش صحبت کنه، شاید هم ChatGPT بتونه کلمات مخصوص به لهجه‌های مختلف و  آموزش ببینه.

محدودیت‌های ChatGPT چیست؟

باید بدونید که ChatGPT محدودیت‌ها و قوانینی داره، به عنوان مثال در ارائه پاسخ از کلمات و واژه‌های زشت و نژادپرستانه استفاده نمی‌کنه. حتی اگه سوال شما در این زمینه‌ها مورد منفی داشته باشد، ChatGPT  پاسخ شمارو نخواهد داد.

هرچقدر شما شفاف تر و واضح تر سوال بپرسید پاسخ مناسب تری خواهید گرفت.دقیقا مثل انسان واقعی که اگه ازش واضح سوال نپرسید با کیفیت پایینی جواب میگیرید.

آیا پاسخ‌ها همواره صحیح هستند؟

نه!در واقع ممکنه نرخ بالایی از پاسخ هاش درست نباشه که البته این موضوع به شما و سوالتون خیلی بستگی داره.و در اخر شما باید بدونید که با یک هوش مصنوعی طرف هستید و طبیعتا هر پاسخی که میدهد درست نیست.

به همین منظور ChatGPT جوریه که از پاسخ‌‌هایی که اطمینان کافی نداره یا به یک پاسخ واحد نرسیده است، خودداری میکنه.

استفاده از ChatGPT رایگان است؟

استفاده از ChatGPT در حال حاضر رایگانه. این هوش مصنوعی در دوره تحقیقات نهاییه و استفاده ازش برای کاربران بازه تا بتونن پاسخ‌ها را امتحان کنند تا هوش مصنوعی بتونه در جواب دادن بهتر بشه و اشتباهات و درست کنه .

نظراتتان را با ما در میان بگذارید ...